T.C. KOCAELİ DEVLET HASTANESİ | Başiskele-Sanayi-Devlet Hastanesi hattında ücretsiz hasta transfer hizmetimiz başlamıştır

Başiskele-Sanayi-Devlet Hastanesi hattında ücretsiz hasta transfer hizmetimiz başlamıştır    |  29.07.2011


Kocaeli Devlet Hastanesi-Başiskele Semt Polikliniği-Sanayi Semt Polikliniği arasında belli saatlerde düzenli hasta transfer seferleri devam ediyor. 14 kişilik, klimalı lüks minibüslerle yapılan ücretsiz hasta transferi ile Kocaeli Devlet Hastanesi’nin bu üç sağlık yerleşkesi arasında hastaların herhangi bir külfet olmaksızın taşınarak sağlık hizmetlerinden kolay bir şekilde yararlanmaları amaçlanmaktadır.

Örneğin Sanayi polikliniğinde olmayan bir branşa muayene olmak isteyen hastalarımız Başiskele Semt Polikliniği’ne veya Devlet Hastanesi’ne götürülmekte, Sanayi veya Başiskele’de olmayan ve günübirlik çekilebilen tetkikler için (örneğin ultrason, tomografi, mammografi gibi) hastalar Devlet Hastanesi’ne götürülüp tetkikleri bittikten sonra geri getiriliyor.

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Şenol Ergüney bu hizmetlerin Sağlıkta Dönüşüm çalışmaları kapsamında yapıldığını, gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de bu tür hizmetlere halkımızın ihtiyacı olduğunu,  önümüzdeki yıllarda sosyal devlet olgusunun daha da belirgin hale geleceğini vurguladı.   

Servis durakları olarak Kocaeli Devlet Hastanesi prefabrik bina ve şoför odası önü, Sanayi ve Başiskele semt polikliniklerinin önleri kullanılıyor.  

 
 

 
Etiketler
Okunma Sayısı 5257 Son Güncelleme: 11.07.2011